IDT72V821L20TF8
IC FIFO SYNC 512X9X2 20NS 64QFP
product image
IDT72V821L20TF8 Picture
SeekIC No. : 003542183 Detail
IDT72V821L20TF8: IC FIFO SYNC 512X9X2 20NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V821L20TF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 9.2K (512 x 18) Data Rate: 50MHz
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 50MHz
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Memory Size: 9.2K (512 x 18)
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Access Time: 20ns
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V821L20TF8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size9.2kb (512 x 18)
FunctionAsynchronous
Package / Case64-STQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V