IDT72V825L10PF
IC SYNCFIFO 1024X18X2 128-TQFP
product image
IDT72V825L10PF Picture
SeekIC No. : 003542184 Detail
IDT72V825L10PF: IC SYNCFIFO 1024X18X2 128-TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V825L10PF
  • Qty
  • 0~72
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous, Synchronous Memory Size: 18.4K (1K x 18)
Data Rate: 100MHz Access Time: 10ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 100MHz
Function: Asynchronous, Synchronous
Package / Case: 128-LQFP
Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Memory Size: 18.4K (1K x 18)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V825L10PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18.4kb (1024 x 18)
Package / Case128-TQFP
PackagingTray
Data Rate100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V