IDT72V82L15PAG
IC FIFO ASYNC DUAL 15NS 56-TSSOP
product image
IDT72V82L15PAG Picture
SeekIC No. : 003542194 Detail
IDT72V82L15PAG: IC FIFO ASYNC DUAL 15NS 56-TSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V82L15PAG
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Data Rate: - Low Level Output Current : 20 mA
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) Supplier Device Package: 56-TSSOP
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Data Rate: -
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 4.6K (512 x 9)
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Package / Case: 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package: 56-TSSOP
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V82L15PAG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4.6kb (512 x 9)
FunctionAsynchronous
Package / Case56-TSSOP
PackagingTube
Data Rate-
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V