IDT72V831L10TF8
IC SYNC FIFO 2048X9 10NS 64QFP
product image
IDT72V831L10TF8 Picture
SeekIC No. : 003542295 Detail
IDT72V831L10TF8: IC SYNC FIFO 2048X9 10NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V831L10TF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 18.4K (2K x 9) Data Rate: 100MHz
Access Time: 10ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 100MHz
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V831L10TF8
FunctionAsynchronous
Package / Case64-STQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V