IDT72V831L15PFI
IC SYNC FIFO 2048X9 15NS 64QFP
product image
IDT72V831L15PFI Picture
SeekIC No. : 003542299 Detail
IDT72V831L15PFI: IC SYNC FIFO 2048X9 15NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V831L15PFI
  • Qty
  • 0~90
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Data Rate: 67MHz Access Time: 15ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Memory Size: 18.4K (2K x 9)
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 67MHz
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V831L15PFI
FunctionAsynchronous
Package / Case64-TQFP
PackagingTray
Data Rate67MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V