IDT72V841L15TF8
IC FIFO SYNC 2048X18 15NS 64QFP
product image
IDT72V841L15TF8 Picture
SeekIC No. : 003541793 Detail
IDT72V841L15TF8: IC FIFO SYNC 2048X18 15NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V841L15TF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 36.8K (2K x 18) Data Rate: 67MHz
Access Time: 15ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 15ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 67MHz
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Memory Size: 36.8K (2K x 18)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V841L15TF8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size36.8kb (2048 x 18)
FunctionAsynchronous
Package / Case64-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Data Rate67MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V