IDT72V841L20PF
IC FIFO SYNC 2048X18 20NS 64QFP
product image
IDT72V841L20PF Picture
SeekIC No. : 003541798 Detail
IDT72V841L20PF: IC FIFO SYNC 2048X18 20NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V841L20PF
  • Qty
  • 0~90
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Function: Asynchronous Memory Size: 36.8K (2K x 18)
Data Rate: 50MHz Access Time: 20ns
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Operating Supply Voltage : 5 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 50MHz
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Package / Case: 64-LQFP
Supplier Device Package: 64-TQFP (14x14)
Access Time: 20ns
Memory Size: 36.8K (2K x 18)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT72V841L20PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size36.8kb (2048 x 18)
FunctionAsynchronous
Package / Case64-TQFP
PackagingTray
Data Rate50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V