IDT72V841L20TF8
IC FIFO SYNC 2048X18 20NS 64QFP
product image
IDT72V841L20TF8 Picture
SeekIC No. : 003541813 Detail
IDT72V841L20TF8: IC FIFO SYNC 2048X18 20NS 64QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V841L20TF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous
Memory Size: 36.8K (2K x 18) Data Rate: 50MHz
Access Time: 20ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 64-LQFP Supplier Device Package: 64-TQFP (10x10)
Description
Function: Asynchronous
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Data Rate: 50MHz
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V