IDT72V845L10PF8
IC FIFO SYNC 4096X18 128QFP
product image
IDT72V845L10PF8 Picture
SeekIC No. : 003541815 Detail
IDT72V845L10PF8: IC FIFO SYNC 4096X18 128QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT72V845L10PF8
Quick Details
Series: 72V Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Logic Family : 74F Function: Asynchronous, Synchronous
Memory Size: 72K (4K x 18) Data Rate: 100MHz
Access Time: 10ns Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Access Time: 10ns
Series: 72V
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.6 V
Data Rate: 100MHz