IDTQS32390QG8
IC MUX LOGIC SWITCH 16:8 28-QSOP
product image
IDTQS32390QG8 Picture
SeekIC No. : 003546501 Detail
IDTQS32390QG8: IC MUX LOGIC SWITCH 16:8 28-QSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDTQS32390QG8
Quick Details
Series: 3000 Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Type: Multiplexer Circuit: 1 x 8:1
Independent Circuits: 2 Current - Output High, Low: 15mA, 30mA
Voltage Supply Source: Single Supply Voltage - Supply: 2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case : SSOP-24 Package / Case: 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 28-QSOP
Description
Voltage Supply Source: Single Supply
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Type: Multiplexer
Voltage - Supply: 2.3 V ~ 3.6 V
Independent Circuits: 2
Circuit: 1 x 8:1
Current - Output High, Low: 15mA, 30mA
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: 3000
Package / Case: 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width)