IEC-TO-220V-18
TRANSISTOR INSULATOR BLK .69"
product image
IEC-TO-220V-18 Picture
SeekIC No. : 003450893 Detail
IEC-TO-220V-18: TRANSISTOR INSULATOR BLK .69"
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IEC-TO-220V-18
Quick Details
Series: - Manufacturer: Richco Plastic Co
Type: Transistor Insulator Color: Black
Features: - Shape: Rectangular
Length: 0.480" (12.19mm) Supply Current : 0.95 mA
Width: 0.690" (17.53mm) Height: 0.220" (5.59mm)
Diameter - Inside: - Diameter - Outside: -
Material: Nylon, Glass Filled
Description
Features: -
Diameter - Inside: -
Series: -
Type: Transistor Insulator
Shape: Rectangular
Diameter - Outside: -
For Use With/Related Products: -
Manufacturer: Richco Plastic Co
Height: 0.220" (5.59mm)
Color: Black
Material: Nylon, Glass Filled
Length: 0.480" (12.19mm)
Width: 0.690" (17.53mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIEC-TO-220V-18
VendorRichco Plastic Co
CategoryHardware, Fasteners, Accessories
For Use With/Related Products-
ColorBlack
Features-
ShapeRectangular
TypeTransistor Insulator
Height0.220" (5.6mm)
Length0.480" (12.1mm)
Width0.690" (17.7mm)
Diameter - Inside-
Diameter - Outside-
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names IEC TO 220V 18