IEG6-1-72-50.0-91-V
CIRCUIT BREAKER HYMAG SP 50A
product image
IEG6-1-72-50.0-91-V Picture
SeekIC No. : 004373566 Detail
IEG6-1-72-50.0-91-V: CIRCUIT BREAKER HYMAG SP 50A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IEG6-1-72-50.0-91-V
Mfg:
Sensata Technologies/Airpax
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationIEG6-1-72-50.0-91-V
VendorSensata Technologies/Airpax
CategoryCircuit Protection
Mounting TypePanel Mount
Actuator TypeToggle
Voltage80VDC, 250VAC
Current - Trip (It)50A
Number of Poles2
Breaker TypeHydraulic-Magnetic
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names IEG6 1 72 50 0 91 V