IPA50R280CE
MOSFET 500V 280 RDS CoolMOS Superjunction MOSFET
product image
IPA50R280CE Picture
SeekIC No. : 00145351 Detail
IPA50R280CE: MOSFET 500V 280 RDS CoolMOS Superjunction MOSFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IPA50R280CE
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 500 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 20 V Continuous Drain Current : 13 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 280 mOhms Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-220 FP
Description
Configuration :
Maximum Operating Temperature :
Packaging :
Transistor Polarity : N-Channel
Mounting Style : Through Hole
Gate-Source Breakdown Voltage : 20 V
Drain-Source Breakdown Voltage : 500 V
Continuous Drain Current : 13 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 280 mOhms