IPA60R125C6
MOSFET COOLM
product image
IPA60R125C6 Picture
SeekIC No. : 00146377 Detail
IPA60R125C6: MOSFET COOLM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IPA60R125C6
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 600 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 20 V Continuous Drain Current : 30 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.125 Ohms Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220FP
Packaging : Tube
Description
Configuration :
Transistor Polarity : N-Channel
Mounting Style : Through Hole
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Gate-Source Breakdown Voltage : 20 V
Package / Case : TO-220FP
Continuous Drain Current : 30 A
Drain-Source Breakdown Voltage : 600 V
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.125 Ohms