IRLMS2002
Specifications Parameter Max. Units VDS Drain- Source Voltage 20 V ID @ TA = 25°C Continuous Drain Current, VGS @ 4.5V 6.5 ID @ TA= 70°C Continuous Drain Current, VGS @ 4.5V 5.2 A IDM Pulsed Drain Current 20 PD @TA = 25°C Power Dissipation...
product image
IRLMS2002 Picture
SeekIC No. : 004378430 Detail
IRLMS2002: Specifications Parameter Max. Units VDS Drain- Source Voltage 20 V ID @ TA = 25°C Continuous Drain Current, VGS @ 4.5V 6.5 ID @ TA= 70°C Continuous Drain Curren...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IRLMS2002
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Specifications
  Parameter
Max.
Units
VDS Drain- Source Voltage
20
V
ID @ TA = 25°C Continuous Drain Current, VGS @ 4.5V
ID @ TA= 70°C Continuous Drain Current, VGS @ 4.5V
A
IDM Pulsed Drain Current
20
PD @TA = 25°C Power Dissipation
PD @TA = 70°C Power Dissipation