IS1000HG
Power Transformers TRANSF ISO 1000W
product image
IS1000HG Picture
SeekIC No. : 002771294 Detail
IS1000HG: Power Transformers TRANSF ISO 1000W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IS1000HG
Mfg:
Tripp Lite
  • Qty
  • 0~2
  • 2~6
Quick Details
Power Rating : 1 KVA Primary Voltage Rating : 120 V
Length : 7.75 in Width : 184.15 mm
Height : 196.85 mm
Description
Secondary Voltage Rating :
Mounting Style :
Primary Voltage Rating : 120 V
Power Rating : 1 KVA
Length : 7.75 in
Height : 196.85 mm
Width : 184.15 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationIS1000HG
VendorTripp Lite
CategoryTransformers
TypeUnit with 4 Outlets and Power Cord
Usage120VAC to 120VAC Isolation