IS15AACP4CF
Pushbutton Switches SPSTMOMENTARY YW STN POSITIVE
product image
IS15AACP4CF Picture
SeekIC No. : 002605180 Detail
IS15AACP4CF: Pushbutton Switches SPSTMOMENTARY YW STN POSITIVE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IS15AACP4CF
Mfg:
NKK Switches
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Contact Form : SPST Current Rating : 15 mA
Voltage Rating AC : - 0.3 V to 0.3 V Voltage Rating DC : 12 VDC
Illumination : Illuminated Illumination Color : Yellow
Description
Switch Function :
Power Rating :
Mounting Style :
IP Rating :
Termination Style :
Contact Plating :
Actuator :
Cap Color :
Packaging :
Flammability Rating :
Contact Form : SPST
Illumination : Illuminated
Illumination Color : Yellow
Current Rating : 15 mA
Voltage Rating AC : - 0.3 V to 0.3 V
Voltage Rating DC : 12 VDC