IS1800HG
Power Transformers TRANSF ISO 1800W
product image
IS1800HG Picture
SeekIC No. : 002770878 Detail
IS1800HG: Power Transformers TRANSF ISO 1800W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IS1800HG
Mfg:
Tripp Lite
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
Quick Details
Power Rating : 1.8 KVA Primary Voltage Rating : 120 V
Length : 7.75 in Width : 209.55 mm
Height : 196.85 mm
Description
Secondary Voltage Rating :
Mounting Style :
Primary Voltage Rating : 120 V
Power Rating : 1.8 KVA
Length : 7.75 in
Width : 209.55 mm
Height : 196.85 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationIS1800HG
VendorTripp Lite
CategoryTransformers
TypeUnit with 6 Outlets and Power Cord
Usage120VAC to 120VAC Isolation