IS42VS16100C1-10TL-TR
DRAM 16M 1.8V 1Mx16 100Mhz
product image
IS42VS16100C1-10TL-TR Picture
SeekIC No. : 00453478 Detail
IS42VS16100C1-10TL-TR: DRAM 16M 1.8V 1Mx16 100Mhz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IS42VS16100C1-10TL-TR
Quick Details
Data Bus Width : 16 bit Organization : 512 Kbit x 16
Package / Case : TSOP-50 Memory Size : 16 MB
Maximum Clock Frequency : 100 MHz Access Time : 10 ns
Supply Voltage - Max : 1.9 V Supply Voltage - Min : 1.7 V
Maximum Operating Current : 50 mA Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Description
Data Bus Width : 16 bit
Memory Size : 16 MB
Package / Case : TSOP-50
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Organization : 512 Kbit x 16
Packaging : Reel
Maximum Clock Frequency : 100 MHz
Access Time : 10 ns
Maximum Operating Current : 50 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationIS42VS16100C1-10TL-TR
Memory Size16M (1M x 16)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Package / Case50-TSOPII
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C