IS42VS16100E-10TLI-TR
DRAM 16M (1Mx16) 100MHz Industrial Temp
product image
IS42VS16100E-10TLI-TR Picture
SeekIC No. : 00453697 Detail
IS42VS16100E-10TLI-TR: DRAM 16M (1Mx16) 100MHz Industrial Temp
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IS42VS16100E-10TLI-TR
Quick Details
Data Bus Width : 16 bit Package / Case : TSOP-50
Memory Size : 16 Mbit Maximum Clock Frequency : 100 MHz
Access Time : 8 ns, 7 ns Supply Voltage - Max : 1.9 V
Supply Voltage - Min : 1.7 V Maximum Operating Current : 50 mA
Maximum Operating Temperature : + 85 C Packaging : Reel
Description
Organization :
Data Bus Width : 16 bit
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Package / Case : TSOP-50
Memory Size : 16 Mbit
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Packaging : Reel
Maximum Clock Frequency : 100 MHz
Maximum Operating Current : 50 mA
Access Time : 8 ns, 7 ns
Parameters:
Technical/Catalog InformationIS42VS16100E-10TLI-TR
Memory Size16M (1M x 16)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Package / Case50-TSOPII
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C