ISL54405IVZ
IC MUX STEREO 2:1 CD/MP3 16TSSOP
product image
ISL54405IVZ Picture
SeekIC No. : 003516104 Detail
ISL54405IVZ: IC MUX STEREO 2:1 CD/MP3 16TSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ISL54405IVZ
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intersil
Function: Switch Circuit: 2 x SPDT
On-State Resistance: 1.9 Ohm Voltage Supply Source: Single Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 3.6 V Current - Supply: 55µA
Maximum Power Dissipation : 3.2 W Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Description
Function: Switch
Voltage Supply Source: Single Supply
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Series: -
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Circuit: 2 x SPDT
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 3.6 V
Packaging: Tube
Manufacturer: Intersil
On-State Resistance: 1.9 Ohm