ISL55009IEZ-T7
IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6
product image
ISL55009IEZ-T7 Picture
SeekIC No. : 004121149 Detail
ISL55009IEZ-T7: IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ISL55009IEZ-T7
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Processor Series : Stellaris 1000
Manufacturer: Intersil Frequency: 500MHz ~ 3GHz
P1dB: 2.3dBm (1.7mW) Gain: 16.6dB
Noise Figure: 3.7dB RF Type: Bluetooth
Voltage - Supply: 3.3V Current - Supply: 13.7mA
Test Frequency: 2GHz Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Description
Series: -
Voltage - Supply: 3.3V
Noise Figure: 3.7dB
Test Frequency: 2GHz
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging: Tape & Reel (TR)
P1dB: 2.3dBm (1.7mW)
RF Type: Bluetooth
Gain: 16.6dB
Manufacturer: Intersil
Frequency: 500MHz ~ 3GHz
Current - Supply: 13.7mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationISL55009IEZ-T7
VendorIntersil
CategoryRF and RFID
Package / CaseSC-70-6, SC-88, SOT-323-6, SOT-363
Voltage - Supply3.3V
Current - Supply13.7mA
Gain16.6dB
Frequency500MHz ~ 3GHz
RF TypeBluetooth
PackagingTape & Reel (TR)
Noise Figure3.7dB
P1db2.3dBm
Test Frequency2GHz