ISPLSI1032E-100LT
product image
ISPLSI1032E-100LT Picture
SeekIC No. : 004381203 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ISPLSI1032E-100LT
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Pinout
  Connection Diagram
Description
There are some features of ISPLSI1032E-100LT as follows: (1) high performance E2CMOS® technology: fmax=100 MHz maximum operating frequency, TTL compatible inputs and outputs, electrically erasable and reprogrammable, non-volatile and 100% tested at time of manufacture; (2) in system programmable:in-system programmable (ISP™) 5 V only and reprogram soldered devices for faster prototyping; (3) offers the erase of use and fast system speed of PLDs with the density and flexibility of field programmable gate arrays: enhanced pin locking capability, four dedicated clock input pins, synchronous and asynchronous clocks and programmable output slew rate control to minimize switching noise.
What comes next is about the absolute maximum ratings of ISPLSI1032E-100LT. (1): supply voltage Vcc is from -0.5 to +7.0 V; (2): input voltage applied is from -2.5 to VCC+1.0 V; (3): off-state output voltage applied is from -2.5 to VCC+1.0 V; (4): case temp. with power applied is from -55 to +125; (5): storage temperature is from -55 to +125; (6): max. junction temp. (TJ) with power applied is 150.