ISPLSI2064A-80LT100I
product image
ISPLSI2064A-80LT100I Picture
SeekIC No. : 004381216 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ISPLSI2064A-80LT100I
Description
Features of the ISPLSI2064A-80LT100I are:(1)64 and 32 I/O pin versions, four dedicated inputs;(2)2000 PLD gates;(3)64 registers;(4)high speed global interconnect;(5)wide input gating for fast counters, state machines, address decoders, etc.;(6)small logic block size for random logic;(7)interfaces with standard 5V TTL devices;(8)fmax=100MHz maximum operating frequency;(9)tpd=7.5ns propagation delay;(10)electrically erasable and reprogrammable;(11)unused product term shutdown saves power;(12)3.3V in-system programmability (ISP) using boundary scan test access port (TAP).
The absolute maximum ratings of the ISPLSI2064A-80LT100I can be summarized as:(1)supply voltage Vcc:-0.5 to +5.6V;(2)input voltage applied:-0.5 to +5.6V;(3)off-state output voltage applied:-0.5 to +5.6V;(4)storage temperature:-65 to 150°C;(5)case temp. with power applied:-55 to 125°C;(6)max. junction temp. (TJ) with power applied:150°C. If you want to know more information such as the electrical characteristics about the ISPLSI2064A-80LT100I, please download the datasheet in www.seekic.com or www.chinaicmart.com .