IXBOD1-15R
Sidacs 1 Amps 1500V
product image
IXBOD1-15R Picture
SeekIC No. : 00200942 Detail
IXBOD1-15R: Sidacs 1 Amps 1500V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXBOD1-15R
Quick Details
Non Repetitive On-State Current : 200 A Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
On-State Voltage : 3.4 V Maximum Operating Temperature : + 125 C
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Non Repetitive On-State Current : 200 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
On-State Voltage : 3.4 V
Package / Case : BOD
Parameters:
Technical/Catalog InformationIXBOD1-15R
ApplicationsHigh Voltage
Number of Circuits2 - Dual
Voltage - Working-
Voltage - Clamping1500V (1.5kV)