IXBOD1-25R
Sidacs 1 Amps 2500V
product image
IXBOD1-25R Picture
SeekIC No. : 00200961 Detail
IXBOD1-25R: Sidacs 1 Amps 2500V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXBOD1-25R
Quick Details
Non Repetitive On-State Current : 200 A Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
On-State Voltage : 5.1 V Maximum Operating Temperature : + 125 C
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Non Repetitive On-State Current : 200 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
Package / Case : BOD
On-State Voltage : 5.1 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationIXBOD1-25R
ApplicationsHigh Voltage
Number of Circuits3 - Triple
Voltage - Working-
Voltage - Clamping2500V (2.5kV)