IXFA130N10T
MOSFET 130 Amps 100V
product image
IXFA130N10T Picture
SeekIC No. : 00154141 Detail
IXFA130N10T: MOSFET 130 Amps 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXFA130N10T
Description
Transistor Polarity :
Drain-Source Breakdown Voltage :
Gate-Source Breakdown Voltage :
Continuous Drain Current :
Resistance Drain-Source RDS (on) :
Configuration :
Maximum Operating Temperature :
Mounting Style :
Package / Case :
Packaging :
Parameters:
Technical/Catalog InformationIXFA130N10T
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C130A
Rds On (Max) @ Id, Vgs9.1 mOhm @ 25A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 5080pF @ 25V
Power - Max360W
PackagingTube
Gate Charge (Qg) @ Vgs104nC @ 10V