IXFB132N50P3
MOSFET 500V 132A 0.039Ohm PolarP3 Power MOSFET
product image
IXFB132N50P3 Picture
SeekIC No. : 00145649 Detail
IXFB132N50P3: MOSFET 500V 132A 0.039Ohm PolarP3 Power MOSFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXFB132N50P3
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 500 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 30 V Continuous Drain Current : 132 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.039 Ohms Configuration : Single
Mounting Style : Through Hole Package / Case : PLUS-264
Packaging : Tube
Description
Maximum Operating Temperature :
Transistor Polarity : N-Channel
Configuration : Single
Mounting Style : Through Hole
Packaging : Tube
Gate-Source Breakdown Voltage : 30 V
Drain-Source Breakdown Voltage : 500 V
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.039 Ohms
Continuous Drain Current : 132 A