IXTN200N10L2
MOSFET
product image
IXTN200N10L2 Picture
SeekIC No. : 00152055 Detail
IXTN200N10L2: MOSFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXTN200N10L2
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Gate-Source Breakdown Voltage : 20 V Continuous Drain Current : 178 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 11 mOhms Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SOT-227
Description
Configuration :
Packaging :
Transistor Polarity : N-Channel
Mounting Style : SMD/SMT
Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Gate-Source Breakdown Voltage : 20 V
Package / Case : SOT-227
Resistance Drain-Source RDS (on) : 11 mOhms
Continuous Drain Current : 178 A