JW030B1-M
DC/DC Converters 30W, IN 48V OUT 12V
product image
JW030B1-M Picture
SeekIC No. : 002753267 Detail
JW030B1-M: DC/DC Converters 30W, IN 48V OUT 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW030B1-M
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW030B1-M
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output12V
Power (Watts)30W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 2.5A