JW050A81
DC/DC Converters Step Dwn 5V 50W OUT
product image
JW050A81 Picture
SeekIC No. : 002753214 Detail
JW050A81: DC/DC Converters Step Dwn 5V 50W OUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW050A81
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW050A81
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output5V
Power (Watts)50W
Number of Outputs1
1st Output5 VDC @ 10A