JW150F1-T
DC/DC Converters 36-75VIN 3.3VOUT 150W W/FAST TRANIENT
product image
JW150F1-T Picture
SeekIC No. : 002753166 Detail
JW150F1-T: DC/DC Converters 36-75VIN 3.3VOUT 150W W/FAST TRANIENT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW150F1-T
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW150F1-T
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output3.3V
Power (Watts)99W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 30A