JW1AFSN-DC18V
General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 10A 250VAC 18V
product image
JW1AFSN-DC18V Picture
SeekIC No. : 002549294 Detail
JW1AFSN-DC18V: General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 10A 250VAC 18V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW1AFSN-DC18V
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 18 V
Mounting Style : PCB Contact Material : Silver Nickel
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Mounting Style : PCB
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Voltage : 18 V
Contact Material : Silver Nickel
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW1AFSN-DC18V
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage10A @ 250VAC
Coil Voltage18VDC
Control Off Voltage (Min)1.8 VDC
Control On Voltage (Max)12.6 VDC
Coil Current29mA