JW1AFSN-DC24V-TUV
General Purpose / Industrial Relays 10A 24VDC SEALED PCB POWER RELAY
product image
JW1AFSN-DC24V-TUV Picture
SeekIC No. : 002552003 Detail
JW1AFSN-DC24V-TUV: General Purpose / Industrial Relays 10A 24VDC SEALED PCB POWER RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW1AFSN-DC24V-TUV
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Description
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Material :
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW1AFSN-DC24V-TUV
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage10A @ 250VAC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)16.8 VDC
Coil Current22mA