JW1AFSN-DC48V-F
General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 10A 250VAC 48V
product image
JW1AFSN-DC48V-F Picture
SeekIC No. : 002553587 Detail
JW1AFSN-DC48V-F: General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 10A 250VAC 48V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW1AFSN-DC48V-F
Quick Details
Coil Voltage : 48 VDC
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Material :
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage : 48 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW1AFSN-DC48V-F
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage10A @ 250VAC
Coil Voltage48VDC
Control Off Voltage (Min)4.8 VDC
Control On Voltage (Max)33.6 VDC
Coil Current11mA