K1200E70RP
SIDAC 110-125 V T&R
product image
K1200E70RP Picture
SeekIC No. : 003424473 Detail
K1200E70RP: SIDAC 110-125 V T&R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
K1200E70RP
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Littelfuse Inc
Current - Peak Output: 1A Voltage - Breakover: 110 ~ 125V
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 20 V Current - Hold (Ih) (Max): 150mA
Current - Breakover: 10µA Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Manufacturer: Littelfuse Inc
Current - Peak Output: 1A
Current - Hold (Ih) (Max): 150mA
Current - Breakover: 10µA
Supplier Device Package: TO-92
Voltage - Breakover: 110 ~ 125V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Parameters:
Technical/Catalog InformationK1200E70RP
VendorLittelfuse / Teccor Brand Thyristors
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Package / CaseTO-92
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover110 ~ 125V
Current - Breakover10A
Current - Peak Output1A
Holding Current (Ih)*
Current - Hold (Ih) (Max)60mA