K1200E70RP2
SIDAC 120V 1A TO-92
product image
K1200E70RP2 Picture
SeekIC No. : 003424474 Detail
K1200E70RP2: SIDAC 120V 1A TO-92
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
K1200E70RP2
Quick Details
Series: - Manufacturer: Littelfuse Inc
Current - Peak Output: 1A Voltage - Breakover: 110 ~ 125V
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 20 V Current - Hold (Ih) (Max): 150mA
Current - Breakover: 10µA Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Manufacturer: Littelfuse Inc
Current - Peak Output: 1A
Current - Hold (Ih) (Max): 150mA
Current - Breakover: 10µA
Supplier Device Package: TO-92
Voltage - Breakover: 110 ~ 125V