KB26RKW01-5F24-JF
Pushbutton Switches ON-ON RECT BUSH MNT 24VGRN LED CLR/GRN
product image
KB26RKW01-5F24-JF Picture
SeekIC No. : 002609442 Detail
KB26RKW01-5F24-JF: Pushbutton Switches ON-ON RECT BUSH MNT 24VGRN LED CLR/GRN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KB26RKW01-5F24-JF
Current Rating : 1 A Voltage Rating AC : 250 V
Mounting Style : Through Hole Illumination Color : Green
Termination Style : Solder Lug Contact Plating : Silver
Actuator : Rectangular
Description
Voltage Rating DC :
Power Rating :
Flammability Rating :
Current Rating : 1 A
Contact Plating : Silver
Contact Form : DPDT
Voltage Rating AC : 250 V
Illumination Color : Green
Parameters:
Technical/Catalog InformationKB26RKW01-5F24-JF
CircuitDPDT
Contact Rating @ Voltage1A @ 125VAC
Illumination Type, ColorLED, Green
Illumination Voltage (Nominal)24 VDC