KBS-20DB-4A-22
Audio Indicators & Alerts AUDIO BUZZERS
product image
KBS-20DB-4A-22 Picture
SeekIC No. : 002508984 Detail
KBS-20DB-4A-22: Audio Indicators & Alerts AUDIO BUZZERS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KBS-20DB-4A-22
Description
Product :
Sound Pressure Level :
Tone :
Frequency :
Voltage Rating :
Current Rating :
Termination Style :
Diameter :
Parameters:
Technical/Catalog InformationKBS-20DB-4A-22
TypePiezo Transducer, External Drive
Sound Pressure Level-
Mounting TypeRequires Holder
Capacitance @ Frequency24000pF
Frequency4.096kHz
PackagingBulk
Operating Mode-
Voltage Range-
Voltage - Rated 10Vp-p
Current Rating-
Size / DimensionCircular - 22mm Dia x 6.5mm H
TerminationWire Leads
Capacitance*
Adjustment Type*
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names KBS 20DB 4A 22