KBS-20DB-5A
Audio Indicators & Alerts 5KHz 75dB 10nF 30%
product image
KBS-20DB-5A Picture
SeekIC No. : 002508964 Detail
KBS-20DB-5A: Audio Indicators & Alerts 5KHz 75dB 10nF 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KBS-20DB-5A
  • Negotiable
Quick Details
Product : Piezo Buzzers Sound Pressure Level : 75 dB
Tone : Multiple tones Frequency : 5 KHz
Voltage Rating : 10 V Diameter : 20 mm
Termination Style :
Diameter : 20 mm
Sound Pressure Level : 75 dB
Voltage Rating : 10 V
Product : Piezo Buzzers
Tone : Multiple tones
Frequency : 5 KHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationKBS-20DB-5A
TypePiezo Transducer, External Drive
Sound Pressure Level75dB
Mounting TypeRequires Holder
Capacitance @ Frequency10000pF
Frequency5kHz
PackagingBulk
Operating Mode-
Voltage Range-
Voltage - Rated 10Vp-p
Current Rating-
Size / DimensionCircular - 23mm Dia x 4.4mm H
TerminationWire Leads
Capacitance*
Adjustment Type*
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names KBS 20DB 5A