KBS-27DA-5C-105
Audio Indicators & Alerts 4.6KHz 30V
product image
KBS-27DA-5C-105 Picture
SeekIC No. : 002508969 Detail
KBS-27DA-5C-105: Audio Indicators & Alerts 4.6KHz 30V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KBS-27DA-5C-105
Mfg:
AVX
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Piezoelectric Acoustic Generator Tone : Buzzer
Frequency : 4.6 KHz Voltage Rating : 30 V
Termination Style : Wire Diameter : 27 mm
Description
Sound Pressure Level :
Current Rating :
Tone : Buzzer
Diameter : 27 mm
Termination Style : Wire
Voltage Rating : 30 V
Product : Piezoelectric Acoustic Generator
Frequency : 4.6 KHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationKBS-27DA-5C-105
VendorAVX Corporation
CategoryAudio Products
Frequency4.6kHz
Capacitance @ Frequency20000pF @ 1kHz
Voltage - Input, Max-
Impedance200 Ohm
PackagingBulk
Size1.06" Dia (27mm)