KC3225A100.000C20E00
Standard Clock Oscillators 100MHz 2.5volts 3.2x2.5mm SMD
product image
KC3225A100.000C20E00 Picture
SeekIC No. : 001147626 Detail
KC3225A100.000C20E00: Standard Clock Oscillators 100MHz 2.5volts 3.2x2.5mm SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KC3225A100.000C20E00
Mfg:
AVX
Quick Details
Product : Clock Oscillators Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm
Frequency : 100 MHz Frequency Stability : +/- 50 PPM
Supply Voltage : 2.5 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 10 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Output Format : CMOS
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L Packaging : Reel
Series : KC3225A
Description
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Supply Voltage : 2.5 Volts
Load Capacitance : 15 pF
Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm
Output Format : CMOS
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L
Frequency : 100 MHz