KC3225A125.000C30E00
Standard Clock Oscillators 125MHz 3.3Volts Enable
product image
KC3225A125.000C30E00 Picture
SeekIC No. : 001141549 Detail
KC3225A125.000C30E00: Standard Clock Oscillators 125MHz 3.3Volts Enable
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KC3225A125.000C30E00
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : XO Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm
Frequency : 125 MHz Frequency Stability : +/- 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 10 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Output Format : CMOS
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L Packaging : Reel
Series : KC3225
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Load Capacitance : 15 pF
Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm
Output Format : CMOS
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L
Frequency : 125 MHz
Frequency Stability : +/- 50 PPM
Product : XO
Minimum Operating Temperature : - 10 C
Series : KC3225
Parameters:
Technical/Catalog InformationKC3225A125.000C30E00
VendorAVX Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency125MHz
Package / CaseSMD 3.2mm x 2.5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current25mA