KE10.2100.151
AC Power Entry Modules CASING 2-P FUSING
product image
KE10.2100.151 Picture
SeekIC No. : 001691441 Detail
KE10.2100.151: AC Power Entry Modules CASING 2-P FUSING
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KE10.2100.151
Quick Details
Filtered : No Product : Inlets
Current Rating : 10 A Voltage Rating : 250 V
Contact Plating : Tin Housing Material : Thermoplastic
Mounting Style : Snap In Termination Style : Quick Connect
Operating Temperature Range : - 25 C to + 70 C Connector Type : IEC-320 C-14
Description
Filter Type :
Product : Inlets
Current Rating : 10 A
Mounting Style : Snap In
Filtered : No
Voltage Rating : 250 V
Contact Plating : Tin
Housing Material : Thermoplastic
Termination Style : Quick Connect
Connector Type : IEC-320 C-14
Operating Temperature Range : - 25 C to + 70 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationKE10.2100.151
Current 10A
Mounting TypePanel Mount, Screw Hole
Termination StyleQuick Connect - .187" (4.7mm)
Voltage250V