KE10.6100.105
AC Power Entry Modules KE POW ENTRY MOD 10A
product image
KE10.6100.105 Picture
SeekIC No. : 001691569 Detail
KE10.6100.105: AC Power Entry Modules KE POW ENTRY MOD 10A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KE10.6100.105
Quick Details
Filtered : No Filter Type : IEC Inlet Filters
Product : Inlets Voltage Rating : 250 VAC
Housing Material : Thermoplastic Mounting Style : Panel, Screw
Operating Temperature Range : - 25 C to + 70 C Connector Type : C-14
Description
Current Rating :
Contact Plating :
Termination Style :
Housing Material : Thermoplastic
Filter Type : IEC Inlet Filters
Voltage Rating : 250 VAC
Mounting Style : Panel, Screw
Connector Type : C-14
Operating Temperature Range : - 25 C to + 70 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationKE10.6100.105
Current 10A
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Termination StyleQuick Connect - .187" (4.7mm)
Voltage250V