KTS101B335K43N0T00
CAP CER 3.3UF 100V 10% X7R 1812
product image
KTS101B335K43N0T00 Picture
SeekIC No. : 002952608 Detail
KTS101B335K43N0T00: CAP CER 3.3UF 100V 10% X7R 1812
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KTS101B335K43N0T00
Quick Details
Series: NTS Manufacturer: United Chemi-Con
Capacitance: 3.3µF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Capacitance: 3.3µF
Thickness (Max): 0.110" (2.80mm)
Package / Case: 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)