KU82596CA25SZ716
IC LAN COPROC 5V 25MHZ 132-QFP
product image
KU82596CA25SZ716 Picture
SeekIC No. : 003519011 Detail
KU82596CA25SZ716: IC LAN COPROC 5V 25MHZ 132-QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KU82596CA25SZ716
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Controller Type: LAN Controller Operating Supply Voltage : 1.65 V to 5.5 V
Interface: PCI Voltage - Supply: 5V
Current - Supply: - Operating Temperature: 0°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 132-QFP
Supplier Device Package: -
Description
Current - Supply: -
Mounting Type: Surface Mount
Series: -
Supplier Device Package: -
Packaging: -
Interface: PCI
Operating Temperature: 0°C ~ 85°C
Manufacturer: Intel
Controller Type: LAN Controller
Voltage - Supply: 5V
Package / Case: 132-QFP
Parameters:
Technical/Catalog InformationKU82596CA25SZ716
VendorIntel
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Controller TypeLAN Controller
InterfacePCI
Voltage - Supply5V
Current - Supply-
Package / Case132-QFP
Packaging-