L-07C3N6KV6T
CER INDUCTOR 3.6NH 0402
product image
L-07C3N6KV6T Picture
SeekIC No. : 003461486 Detail
L-07C3N6KV6T: CER INDUCTOR 3.6NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C3N6KV6T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 3.6nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 210 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 7.5GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Inductance: 3.6nH
Current: 300mA
Frequency - Self Resonant: 7.5GHz
DC Resistance (DCR): 210 mOhm Max
Tolerance: ±10%
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C3N6KV6T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.6nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq7.5GHz
DC Resistance (DCR)210.0 mOhm Max