L-07C40NJV4T
CER INDUCTOR 40NH 0402
product image
L-07C40NJV4T Picture
SeekIC No. : 003462687 Detail
L-07C40NJV4T: CER INDUCTOR 40NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C40NJV4T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 40nH Current: -
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Tolerance: ±5%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): - Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: -
Material - Core: Ceramic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Current: -
DC Resistance (DCR): -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 40nH
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C40NJV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance40nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current -
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz