L-07C40NKV6T
CER INDUCTOR 40NH 0402
product image
L-07C40NKV6T Picture
SeekIC No. : 003462690 Detail
L-07C40NKV6T: CER INDUCTOR 40NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C40NKV6T
Inductance: 40nH Current: 150mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): - Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current: 150mA
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: -
Series: -
DC Resistance (DCR): -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 40nH
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C40NKV6T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance40nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 150mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz